نتایج جستجو برای عبارت :

رقص روی گدازه ها

بهش گفتم: «ببین بعد به یه جایی می‌رسی که این آتش‌فشان تو قلبت رو می‌تونی کنترل کنی، می‌تونی تصمیم بگیری کی و کجا گدازه‌ها بریزن بیرون. می‌تونی گدازه‌ها رو آروم بریزی تو قالب کیک که شکل بگیرن و آتیش دلت رو شسته‌رفته و تر‌وتمیز بذاری جلوی بقیه.
می‌تونی موقع نوشتن عمیق‌ترین دردای روحت، حواست به رعایت همهٔ علایم نگارشی و نیم‌فاصله و... باشه.
این‌جا جای خاصیه.»
1⃣گازها:ممکن است به تنهایی یا همراه مواد مایع و جامد خارج شود.
بخار آب بیش از 90 درصد حجم کل گازهای خروجی را تشکیل می دهد و پس از آن دی اکسید کربن. گازهای گوگردی و نیتروژن دار پس از آنها و در آخر ترکیبات کلردار، گاز هیدروژن و کربن مونو کسید می باشند.
مقدار گاز خروجی با غلظت مواد مذاب رابطه عکس دارد.
خروج گازها ممکن است پس از فعالیت آتش فشان سال ها یا حتی قرن ها ادامه یابد.
2⃣مواد مایع:به مواد مذاب خروجی از دهانه آتشفشان گدازه می گویند.ترکیب شیمیای

#از_میان_­نامه­ های­_عاشقانه
خیلی طول کشید. اما یک روز به خودم راستش را گفتم. رفتم جلوی آینه، در چشمهای خودم ذل زدم و گفتم:«گول نزن خودت را. این ماجرا  دقیقا همانی است که فکر می­کنی نیست.» از آن به بعد دویدم تا برسم به تو. تو دیدی؟ دیدی. آن چشمانی که از من دلبری کرد، دید خوبی داشتند. من به تو رسیدم. اما نگاهت. امان از چشمانت در لحظه رسیدن. چه داشت که پاهایم را میخ زمین نکرد؟ ماندم اما. در حالی که انگار تو وسط فرشین ه­ای از گدازه ایستاده بودی و من مد
ما عادت کرده بودیماما من هنوز تقلاهای تو را به خاطر داشتممن تمام این دنیای کثیف را گذاشته بودم لای صفحات کتابی که قرار بود هیچگاه به پایان نرسدمن تمام شهرها را به آتش کشیده بودممن اشک تمام نوعروسان بیوه را، من شیارهای خون آلود تمام درختان به دار آویخته را، من تو را، من خودم را..من خدا را به دریا سپرده بودم..
اما تو از لابه لای سر انگشتانی که هیچگاه لمست نکرده بودند قد میکشیدیشهر خودش را به دریا می انداخت و بین آخرین گدازه های آتش به نوعروسان ب
پوکه معدنی قروه
پوکه معدنی که معادل انگلیسی آن پومیس (Pumice )  می‌باشد در واقع به سنگ های آتشفشانی بسیار سبک و متخلخل گفته می شود که در اثر فوران آتشفشان به سطح زمین می آیند و بعد از سرد شدن و گذر زمان به شکل پوکه کنونی در می آیند . بعد از فوران آتشفشان، گاز از درون گدازه‌ های شیشه ‌ای که به سرعت در حال سرد شدن هستند خارج شده و همین امر موجب متخلخل شدن این پوکه ‌ها می‌ شود .  پوکه سبک دانه معدنی در همه جای دنیا وجود ندارد و فقط در مناطق و کوه ها
زمین‌شناسی، عبارتست از علم و مطالعهٔ مواد جامد و مایعی که زمین را شکل می‌دهند. رشتهٔ زمین‌شناسی مطالعهٔ ترکیب، ساختار، خواص فیزیکی، دینامیک و تاریخچهٔ مواد زمین و فرایندی که آن‌ها را شکل داده، جابجا کرده و تغیر داده‌است، می‌باشد. این رشته یک نظام دانشگاهی بزرگ است و همچنین برای استخراج مواد معدنی و نفتی، آگاهی از خطرات طبیعی و کاهش آن‌ها، برخی رشته‌های مهندسی ژئوتکنیک، و درک محیط زیست و آب‌وهوای گذشته مهم است.
تکامل زمین‌ش
پارک ملی «موقن توقوا پیتون» در کشور جزیره‌ای دومینیکا، واقع در دریای کارائیب، منطقه‌ای است که آتشفشان‌ها فعالیت زیادی دارند.دریاچه جوشان، همان طور که از نامش پیداست، دریاچه‌ای است که در آن آب‌های بسیار داغی  جریان دارد که دمای آن به حدود ۹۲ درجه سانتی‌گراد می‌رسد؛ یعنی دمایی که پوست بدن انسان را می‌کَند.دریاچه‌ی جوشان دومینیکا در اصل یک فومارول در زیر آب است. (فومارول به دهانه‌هایی که در سطح زمین در نزدیکی آتشفشان‌ها باز شده‌اند ا
پوکه معدنی
پوکه معدنی از گدازه های آتشفشانی تشکیل شده که پس از رسیدن به سطح زمین سرد  شده و به صورت دانه‌های ریز و درشت درآمده‌که سطح آن حباب حباب دارای سوراخ هایی است . نام علمی آن پومیس (Pumice) است . از بارزترین ویژگی‌هایش استحکام بالا و سبکی آن است. پوکه یک نوع سنگ آتش فشانی بسیار سبک و متخلخل است این نوع سنگ آتش فشانی زمانی ساخته می‌شود که که گاز گدازه‌های شیشه ای که در حال سرد شدن هستند به سرعت خارج می‌شوند . محل استخراج فقد در مناطق آتشفش
زمین‌شناسی، عبارتست از علم و مطالعهٔ مواد جامد و مایعی که زمین را شکل می‌دهند. رشتهٔ زمین‌شناسی مطالعهٔ ترکیب، ساختار، خواص فیزیکی، دینامیک و تاریخچهٔ مواد زمین و فرایندی که آن‌ها را شکل داده، جابجا کرده و تغیر داده‌است، می‌باشد. این رشته یک نظام دانشگاهی بزرگ است و همچنین برای استخراج مواد معدنی و نفتی، آگاهی از خطرات طبیعی و کاهش آن‌ها، برخی رشته‌های مهندسی ژئوتکنیک، و درک محیط زیست و آب‌وهوای گذشته مهم است.
تکامل زمین‌ش
مزایای استفاده از پوکه معدنی چیست؟
ویژگیهای پوکه معدنی به عنوان نوعی سنگ طبیعی و معدنی ان را برای کاربرد های بسیاری مناسب می سازد. یکی از ویژگیهای پوکه معدنی این است که می توان آن را در اندازه های مختلفی به دست آورد. گرچه ویژگیهای پوکه معدنی باعث شده است که به عنوان مصالح ساختمانی بیشترین کاربرد را داشته باشد، از آن به عنوان لایه بردار و ساینده در محصولات بهداشتی و حتی محصولات پاک کننده ی خانگی نیز استفاده می کنند.
تشکیل پوکه معدنی
پوکه م
پوکه معدنی
پوکه معدنی از گدازه های آتشفشانی تشکیل شده که پس از رسیدن به سطح زمین سرد  شده و به صورت دانه‌های ریز و درشت درآمده‌که سطح آن حباب حباب دارای سوراخ هایی است . نام علمی آن پومیس (Pumice) است . از بارزترین ویژگی‌هایش استحکام بالا و سبکی آن است. پوکه یک نوع سنگ آتش فشانی بسیار سبک و متخلخل است این نوع سنگ آتش فشانی زمانی ساخته می‌شود که که گاز گدازه‌های شیشه ای که در حال سرد شدن هستند به سرعت خارج می‌شوند . محل استخراج فقد در مناطق آتشفش
پوکه معدنی از گدازه‌های آتشفشانی تشکیل شده در تهیه ی پوکه ی معدنی اولین مرحله، مرحله ی سرد شدن و شکل گیری بعد از رسیدن این گدازه ها به سطح زمین اتفاق می افتد و به صورت دانه‌هایی با ابعاد متفاوت (ریز و درشت) درآمده‌ و سطح آن دارای حباب وسوراخ‌هایی میباشد. و میتوان گفت در تهیه ی پوکه ی معدنی (پومیس) سنگ های فوق سنگین و سنگین تحت فشار بسیار بسیار شدید از یک آتشفشان خارج می شوند و پیکربندی نا متعارف و عجیب پوکه ی معدنی به دلیل همزمان بودن عملیا
به یه چیزی پی بردم...
آدما نمیتونن تا ابد وانمود کنن ...تظاهر کنن...به چیزی که نیستن!به حسی که ندارن!
یه روزی ...یه جایی "تقش درمیاد!"
میگن جاهایی که پوسته زمین نازک تره ...با فعل و انفعالات هسته و گوشته زمین امکان آتش فشان زیاده...میگن جزیره هایی هستن که با همین آتش فشانا از دل اقیانوس بیرون میزنن...میگن پیوسته توی زمین جوش و خروشه...میگن مواد مذاب فقط راه واسه بروز پیدا نمیکنن...
منم میگم بعضیا مث من ...داریم تظاهر میکنیم همه چی آروم شده...و یهو ...یه جایی
در جواب کسانی که از دیشب تاحالا ازم پرسیدند «زلزله خود را چگونه گذراندید؟» عرض کردم که من تمام طول زلزله را در دستشویی گذراندم!
و هیچی حس نکردم. هیچی هیچی! تو بگو حتی یه ویبره ریز. 
خیلی ریلکس، رفتم دستشویی، با آرامش دستامو شستم، یه کم توی آینه به صورتم خیره شدم و با نگاهی انتقادگر، جوش رو چونه ام رو بررسی کردم و توی دلم بهش فحش دادم. یه دوتا پیس از خوشبو کننده برای تلطیف هوا زدم و کاملا بیخیال بیرون اومدم.
و همون موقع بود که با قیافه ترسان و چشم
شکسته بال و پرم ، مرغِ بی نوای خَرَم
همیشه خانه همان ، راه زخم و کوله وَرَم
مریدِ بی تو نه پا و مرادِ بی تو... ، سَرَم
تفاله های عروضی ، تضادِ عاقل و دین
دوباره یک نفر از اوج می خورَد به زمین

غمِ نبودِ کسی که به یک عبارت«سرد»
و هرچه قبلِ تو من را ، دوباره بعدِ تو کرد
«نگرد که خودِ آنی» کلیشه ای پُرِ درد
و عادتی که در آن خون و... زن شدن شد این؟
دوباره یک نفر از اوج می خورَد به زمین

جهان و واحد و پاکی و خالصانه ، اِی عشق
توهّمی و کثیفیّ و با بهانه ، اِ
لعنتی اسمش سردرد است. اوج که میگیرد، درد بی درمان است...تمام جسم و جانم را زیرو رو میکند..آن روی مدفون شده را....
انگار که گدازه ای در جمجمه ام گذاشته باشند همانقدر تبدار..میسوزم...
داشتم میگفتم آن روی مدفون را، آن دخترکی که مدت هاست زنده به گور کرده ام، این درد بی امان جان دوباره میدهد..
تو بگو با دردی که به اوج رسیده،نای مقاومت با دخترک هم میماند؟ دخترکی که همیشه در پستوی قلبم دفنش کرده ام تازندگی راحت تر باشد..
اصلا بگو ببینم مگر این همه بی تابی،د
بلندگوی قابل حمل  A1، بلندگویی کوچک در قالبی زیبا و جذاب است که به راحتی
در کف دست جای می گیرد و با صدای باور نکردنی خود، شما را شگفت زده خواهد
کرد. A1 را به سادگی می توانید به هر جایی ببرید و یا داخل کیف و چمدان خود
قرار دهید. این بلندگوی کوچک می تواند همراه خوبی برای پیک نیک و سفرهای
شما باشد. طراحی آن به قدری کاربردی است که حتی در منزل و یا هتل نیز می
توانید آن را روی میز و یا کنار تخت خواب خود قرار داده و تمام لحظات خود
را با موسیقی سرشار کنید.
1. پاموکل (ترکیه)
به زبان ترکی این نام یعنی: قلعه پنبه ای و به آسانی می توان فهمید که چرا چنین نامی به آن اطلاق شده است. همچنین این شگفتی طبیعی قسمتی از سایت شهر هایراپولیس (Hierapolis) در سوریه است و در طی قرنها این دو به دلیل نزدیکی یکی شده اند. در واقع برخی از مقبره های قدیمی در قبرستان شهر بخشی از منظره را تشکیل میدهد. این سایت دارای سنگهای تراورتن و چشمه های آب گرم است. سنگهای تراورتن ظاهری متحدالمرکز دارند و با رنگ سفید حریرگونه جلوه ای روحانی خل
آتشفشان ها از
یک شکاف ایجاد شده در پوسته کره زمین به وجود آمده و گدازه های داغ،
خاکستر و گازهای آتشفشانی از یک محفظه ماگما در زیر آن ها خارج می شود.
پوسته کره زمین از ۱۷ صفحه بزرگ و سخت تشکیل شده که بر روی یک لایه نرم تر
شناور است. بنابراین عمدتا آتشفشان هارا در جایی می توان مشاهده کرد که این
صفحات تکتونیکی در حال حرکت، انحراف و یا همگرایی باشند که اکثر آن ها در
زیر آب قرار دارند. معمولا آتشفشان ها از جا به جایی صفحات تکتونیکی و دور
شدن آن ها
پدیده فرونشست زمین در ایران
فرونشست زمین عبارت است از نشست سطح زمین در مقیاس بزرگ که ممکن است به دلایل متعددی همچون ، حرکت پوسته زمین و خروج گدازه ، تخلیه آبخوان و  برداشت بی رویه از منابع آب زیرزمینی، نفت و گاز و فعالیت های انسانی مانند برداشت و استخراج مواد معدنی، ریزش سازه های زیرزمینی، در سطح زمین رخ دهد.
از جمله آسیب ها و خسارات فرونشست زمین می توان به : تغییر در ارتفاع و شیب رود و آبراهه ها و خطوط انتقال آب ، کاهش تخلخل خاک و کاهش برگشت ن
جدیدترین تریلری که از فصل سوم بازی Apex Legends منتشر شده است، میدان نبرد را در یک سیاره‌ی جدید نشان می‌دهد.
فصل سوم بازی Apex Legends به‌سرعت در حال تبدیل شدن به بزرگ‌ترین فصلی است که توسط استودیو ریسپاون برای این بازی بتل رویال ساخته شده است. حالا و طبق جدیدترین اخبار بازی، تریلری جدید از Apex Legends منتشر شده است که اولین نقشه فصل سوم را نشان می‌دهد؛ جایی که بازیکنان قرار است به‌زودی به آنجا سفر کنند.
سیاره جدید به نظر می‌رسد که از تنوع بیشتری نسبت به
هیچ‌وقت کتاب «قورباغه‌ات را قورت بده» را نخواندم. فکر می‌کردم خیلی زرد است. کمی درباره‌اش شنیده بودم و می‌توانستم حدس بزنم نویسنده قرار است چه بگوید.
اما امروز وقتی تمام رخت‌های اتویی که در سبد بزرگ رخت‌ها تلمبار شده بودند و بقیه لباس‌هایی که در آن جا نشدند مثل گدازه‌های آتشفشان از بالای کوه به پایین سرازیر شده بودند را اتو کردم و تمام! و با خودم گفتم این قورباغه را هم قورت دادم! کسی درونم نهیب زد که از پس این قورباغه برآمدی. با بقیه قور
از یک جایی به بعد در زندگی، آدم ها نمی خواهند دیگر شبیه آدم های دو و بر خودشان باشند. می خواهند خودشان باشند. اما آن یک جایی به بعد کی اتفاق می افتد یا این که خود بودن یعنی چه؟ یک لحظه یا تعریف خاصی ندارد. اصلا نمی شود گفت که این خود فرد است که تصمیمی می گیرد که شبیه بقیه آدم ها نباشد یا این همان آدم های دور و بر هستند که او را به این تصمیم می رسانند؟ مثلا مادر من با همه ی تلاش هایی که برای تربیت دخترش با معیارهای خانواده و اقوام و جامعه ی اطراف خود
آتشفشان
ها از یک شکاف ایجاد شده در پوسته کره زمین به وجود آمده و گدازه های داغ،
شدن آن ها
آتشفشان
ها از یک شکاف ایجاد شده در پوسته کره زمین به وجود آمده و گدازه های داغ،
شدن آن ها
 همیشه می‌روی و من هنوز
پیِ کسی که عاشقم شود
اگر فقط غریبه می شدی
رفیقِ خوبِ روزهای بد
شقیقه های ترس را ببوس
به هرچه می‌شد و نمی‌شود
برای لحظه‌ای بمیر و بعد
نرو که هیچ کس نمی رود
تمام آب هم لجن شود
ولی نهنگ ها نمی زنند
به خودکشیِ ساحلی بدن
عجیب ها به عمق می روند
مجاهدانِ انتحاری اند
که از شُعارها نمی بُرند
دو گرگِ بازمانده از قدیم
که از گراز ها نمی خورند
جهانِ پشتِ آینه سیاه
جهانِ روبرو تکرّر است
آهای زل زده به چشمِ من
رفیقِ شیشه ای دلم
سرترالین برای درمان افسردگی، حملات پانیک، اختلال وسواس فکری، اختلال استرس پس از سانحه، اختلال اضطراب اجتماعی (فوبیایی اجتماعی) و فرم شدید سندرم پیش از قاعدگی (اختلال قبل از قاعدگی) استفاده می شود.این دارو ممکن است حالت خلق، خواب، اشتها و میزان انرژی شما را بهبود بخشد و ممکن است به بهبود علاقه شما به زندگی روزمره کمک کند. این ممکن است ترس، اضطراب، افکار ناخواسته و تعداد حملات هراس را کاهش دهد. همچنین ممکن است خواستار انجام وظایف مکرر (اجباری
من آزارت میدادم
ولی تو دلت برای آزار های من هم تنگ میشد.
گفتی عزیزم تابستان کجا بودی
امسال کسی با پوست تخمه جوش های سر سیاه دماغم را در نمی آورد.
صدایت هنوز در گوشم می پیچد و دلم برای آغوشت پر میکشد.
مثل پرنده ای می مانستی.
به قول مادر نه خوابید نه نالید پرید و رفت.
در این میان ما هستیم که تو را از دست داده ایم.
راستی مادر مرغ عشق هایت را به عمو سهراب نداده است.
یادت می آیند چقد غر میزد برای اینکه خانه را کثیف می کنند؟
بعد از رفتنت همه پشیمان شده اند
قبل از صحبت درباره الماس زرد با ما همراه باشید تا کمی در رابطه با لیدی گاگا بیشتر بدانیم!
لیدی گاگا کیست؟
استفانی جوآن انجلینا جرمونتا متولد 28 مارس 1986 که با نام هنری لیدی گاگا شناخته می شود،یکی از خواننده و ترانه سرایان، آهنگ سازان و بازیگران مشهور آمریکایی است.
وی نام مستعار خود را از ترانه معروف گروه کوبین به نام رادیو گاگا الهام گرفته است.
مجله تایم لیدی گاگا را یکی از 100 شخصیت تاثیرگذار سال 2010 ذکر کرده است.مجله فورس نیز در سال 2011 لیدی گاگا
فرودگر "چانگ-ای ۴" پس از فرود در سمت پنهان ماه، کاوشگری به نام "یوتو-۲ "(Yutu-۲) را به ماه فرستاد که مجهز به یک طیف‌سنج است که نورهای بازتابی را اندازه می‌گیرد اخیرا این کاوشگر موفق به کشف ماده‌ای ژل مانند در نیمه تاریک ماه شده است.
اخیرا یک ماده ژل مانند عجیب در سمت پنهان ماه توسط کاوشگر یوتو-۲ آژانس فضایی چین کشف شده است.
کاوشگر یوتو-۲ که در ژانویه سال جاری در سمت پنهان ماه قرار داشت، ماه گذشته این ماده را پیدا کرد اما اخبار این کشف تازه منتشر شد
سیستم سازی کسب و کار چیست؟

من می دانم افراد زیادی در حال آموزش سیستم سازی کسب و کار هستند. اما واقعیت این است که اغلب در حال آموزش چیزی شبیه تفویض اختیار هستند. ولی باید بدانیم که سیستم سازی کسب و کار ، کاری فراتر از تفویض اختیار است. من مبحث تفویض اختیار
را در کارگاه دیگری آموزش می دهم. سیستم سازی کسب و کار به دنبال انجام
کارها به سادگی و با کمترین اشتباه و خودکار سازی فعالیت هاست به طوری که
بالاترین بهره وری را داشته باشد.
این نوع سیستم سا
امروز قصد نداشتم در وبلاگ پست بگذارم چرا که حرف هایم بر قلبم سنگینی نمی کردند . بهار برایم موسم دور هم جمع شدن خانواده است و با اینکه جمعیت مان آنقدر ها هم زیاد نیست اما دل خوش می شوم به همین دیدار های سالی یکباری ،که جانمان را هم چون بهار شکوفه باران می کند و روح تازه ای به جان های خسته ی مان برای شروع سالی جدید با دغدغه های تکراری اش، می دمد ،که اگر همین دیدار های سالی یکباری نباشد شاید هیچ گاه دایی ام را نبینم . امروز اتفاقی افتاد و چون درکش ن
زمان مطالعه این مطلب : ⏰ 3 دقیقه

تاریخچه مختصری از کیک :
کیک نوعی غذای شیرین است که از آرد ، شکر و سایر مواد تشکیل شده تهیه می‌شود، که معمولاً پخته می‌شوند. در قدیمی‌ترین شکل آنها ، کیک‌ها نان بودند ، اما کیک‌ها اکنون طیف گسترده‌ای از آماده سازی‌ها را می‌پوشانند که می‌توانند ساده یا دقیق باشند ، و این ویژگی‌ها را با سایر دسرها مانند شیرینی ، ترشیجات ، کاستارد و کیک ها به اشتراک می‌گذارد.
اصطلاح “کیک” قدمتی طولانی دارد. خود این کلمه ا
چرخه سنگ 
بین سنگهای رسوبی ، آذرین و دگرگونی روابطی معین وجود دارد. با گذشت زمان و تغییر شرایط هر یک از این سنگها می‌توانند به انواع دیگری تغییر یابند. این روابط ، چرخه‌ای را تشکیل می‌دهند که می‌توان از طریق آن ، راههای مختلفی را پیگیری کرد که مواد متشکله از آن عبور می‌کنند. نحوه نشان دادن سنگهای آذرین به گونه‌ایست که تشکیل شدن آنها را از یک ماگما ، مشخص می سازد. این پدیده به نوبه خود حلقه ای را در زنجیر چرخه بوجود می آورد. سنگهای دیگر ، با
تاریخچه مختصری از کیک :
کیک نوعی غذای شیرین است که از آرد ، شکر و سایر مواد تشکیل شده تهیه می‌شود، که معمولاً پخته می‌شوند. در قدیمی‌ترین شکل آنها ، کیک‌ها نان بودند ، اما کیک‌ها اکنون طیف گسترده‌ای از آماده سازی‌ها را می‌پوشانند که می‌توانند ساده یا دقیق باشند ، و این ویژگی‌ها را با سایر دسرها مانند شیرینی ، ترشیجات ، کاستارد و کیک ها به اشتراک می‌گذارد.
تاریخچه مختصری از کیک :
جاذبه گردشگری تور کنیا

جاذبه گردشگری تور کنیا
1- پارک ملی مارا ( ماسایی ) :
این پارک را یکی از ذخایر حیات وحش جهان می دانند ، این پارک در مرز با کشور تانزانیا قرار گرفته است و یکجورایی پل ارتباطی حیات وحش دو کشور است ، از جمله موارد جالب حضور مردمان بومی است که در این منطقه به چراندن و پرورش حیوانات با اداب و رسوم بومی خود مشغولند که به ماسایی معروف اند، بیشترین حیوانی که در این منطقه به چشم می خورد گورخر است ، البته در کنار رودخانه کروکودیل و ا
مجله آشپزی

تاریخچه مختصری از کیک :
اصطلاح “کیک” قدمتی طولانی دارد.
مجله آشپزی

تاریخچه مختصری از کیک :
اصطلاح “کیک” قدمتی طولانی دارد.
6 جاذبه گردشگری کنیا + (عکس)
1- پارک ملی مارا ( ماسایی ) :
این پارک را یکی از ذخایر حیات وحش جهان می دانند ، این پارک در مرز با کشور تانزانیا قرار گرفته است و یکجورایی پل ارتباطی حیات وحش دو کشور است ، از جمله موارد جالب حضور مردمان بومی است که در این منطقه به چراندن و پرورش حیوانات با اداب و رسوم بومی خود مشغولند که به ماسایی معروف اند، بیشترین حیوانی که در این منطقه به چشم می خورد گورخر است ، البته در کنار رودخانه کروکودیل و اسب آبی نیز زیستی مخف
از دیرباز وقتی مسافری به مشهد می‎رسید پس از زیارت، از اهالی محل سراغ مکانی برای تفریح می‎گرفت. و قطعاً اولین پیشنهاد "ییلاق طرقبه" بود.منطقه‎ای خوش آب‎وهوا با خوردنی‎هایی لذت‎بخش. امروزه هم همین‎طور است؛ یکی از پرطرفدار‎ترین مقاصد گردشگری. هرچند بیشتر شما نام طرقبه و شاندیز را با هم شنیده‎اید، اما برای رفتن به این دو منطقه  از از طریق بلوار وکیل آباد مشهد؛ خروجی شاندیز و یا طرقبه را برای ادامه مسیر انتخاب کنید.
دره ییلاقی طرقبه
ییلاق
No Exit یا به فارسی همان ( راه خروجی نیست) عنوان مقاله ای از ژان پل سارتر،متفکر و نویسنده ی فرانسوی است.داستان این مقاله بدین شرح است : افرادی  که اصلا همدیگر را نمی شناسند و اولین بار است همدیگر را می بینند در یک اتاق که هیچ درب خروجی ندارد حبس می کنند و کلیه ی امکانات زندگی را نیز برای آن ها فراهم می کنند.مکافات از جایی آغاز می شود که هر یک از این اشخاص سعی دارند که به دیگران بفهمانند که خودشان از دیگری بهتر و برتر هستند بنابراین رفتار آن ها و گفتا
پوکه معدنی
متشکل از گدازه های آتشفشان است که پس از رسیدن به سطح زمین سرد  شده و به صورت دانه های ریز و درشت
متخلخل تشکیل گردیده که  اصطلاح علمی آن پومیس میباشد و توسط دستگاه دانه بندی شده و در اختیار مصرف کنندگان قرار میگیرد.
مشخصات کلیدی پوکه معدنی قروه
بسیار سبک و با دوام  (دارای وزن حجمی حدودآ ۵۰۰ الی ۷۰۰ کیلو گرم برمتر مکعب)
عایق  حرارتی  و برودتی  (نقطه ذوب ۱۳۴۲ درجه و تا ۷۶۰- درجه مقاوم است)
عایق صوتی
ضد حشرات و موریانه
قیمت ارزان و مناس
پس از ماه ها گمانه زنی و بخیه اطلاع دادن مربوط به پرچم داران متاخر هواوی، این باهم اتحاد کردن گوشی های هوشمند سری پی 40 را معرفی کرد. همراه با رونمایی محصولات یادشده، هواوی از زمانه هوشمند جدیدی با نام هواوی واچ GT2e پرده برداشت. GT2e نسخه ای اسپرت از ساعت هوشمند GT2 است که بوسیله جای ۲۵۰ یورو در نسخه ی معمولی، ۲۰۰ یورو قیمت خواهد داشت.مدلِ دارای پسوند e، برپایه ی نسخه ی ۴۶ میلی متری از ساعت هوشمند GT2 است و همان نمایشگر ۱٫۳۹ اینچی AMOLED با رزولوشن ۴
برگرفته از کتاب پارک ژوراسیک نوشته مایکل کرایتون
تو فکر می‌کنی که انسان می‌تواند این سیاره را نابود کند؟ چه سرمستی پوچی.
بگذار برایت از سیاره‌مان بگویم. زمین چهار و نیم میلیارد سال عمر کرده است. عمرِ حیات بر روی زمین هم چیزی در همان حدود بوده است: ۳/۸ میلیارد سال.
باکتری‌ها، موجودات چند سلولیِ آبزی، دوزیستان، حیوانات در خشکی، دایناسورها و در نهایت پستانداران روی آن زیسته‌اند.
هر یک میلیون‌ها میلیون سال بر روی زمین زیسته‌اند. سلسله‌ها س
چسب نسوز سرامیکی چیست  ؟
چسب نسوز یا چسب حرارت بالا از مهم ترین چسب ها برای صنایع مختلف می باشد که در ساخت کوره های بزرگ ، تنورها و … استفاده می شود ، جایی که به پوشش یا همان کوتینگ دیواره ها ، بردهای سرامیکی ، پتوهای نسوز در دیواره های کوره ها و تنور ، نیاز هست یا مکانهایی که به چسب حرارت بالا یا مقاوم در برابر دما برای چسباندن آجر کوره ، نیاز هست.
فرمول مخصوص در ساخت چسب نسوز به سازندگان اختیار عمل می دهد تا مشکلاتی که قبلا در دماهای بسیار با
خلاصه قسمت بیست و یکم
نحوه و حالت آب خوردن:
شیطان مشارکت می‌نماید در آب خوردن ایستاده در شب
بیماری که از ایستاده آب خوردن ناشی می‌شود بیماری سخت است.
روایت: ایستاده آب خوردن سبب ابتلا به بیماری سیروس کبدی است که همان آب زرد(ماء الاسفر) است.
این بیماری آب زرد یا سیروس کبدی :کبد سفت می‌شود و از‌آن آب ترشح می‌شود و شکم را پر کرده تا جایی که شکم سفت شود و مجبور میشوند شکم را سوراخ کنند و آن آب را خارج نمایند و درمان آن سخت است
بیماری های کبد بیشت
.
ای ساحتِ عرفانی شب،
بیا که تمام شده‌ایم؛

بیا که ذوقِ دمِ صبحِ گل‌های سرخ را، به باد داده‌ایم!

بیا که نسیم،
در ماتم بوته‌های یاس،
دیگر به دشتِ ترانه، هبوط نمی‌کند!
.
•••••••
.
ای ساحتِ عرفانی شب،
بیا که تمام شده‌ایم؛

بیا که زمستان، فصلِ فریبِ بهار شده است؛

بیا که عشق،
جایی میان حسرت و آه،
غم‌ناک‌ترین ترانه‌ی تاریخ را می‌خواند!
.
•••••••
.
ای ساحتِ عرفانی شب،
بیا که تمام شده‌ایم؛

بیا که تَنِ سپیدارهای کهن‌سال زمان،
بی‌تا
بدون شک همه شما نام بازی سوپر ماریو یا قارچ خور را میشناسید و یا بازی خاطره انگیز آنرا تجربه کرده اید، بازی‌ای که برای کنسول های میکرو منتشر شده بود و به عنوان بهترین بازی کنسول آن زمان شناخته میشد. حال قارچ خور با به دنیای امروزی گذاشته و قصد دوباره درخشیده شدن را دارد، گرچه بازی New Super Mario Forever اولین نسخه جدید از بازی ماربو تا به کنون نیست و قبل ار آن بازی های ماریو دیگر منتشر شده ولی ما این نسخه را به دلیل کامل بودن و مشابه بودن با قارچ اصلی ا
همیشه دوست داشتم حرف های دلم را ، احساساتم را در  ظرف کلمات بریزم و از احساساتم لبریزشان کنم ، تا آن کسی که  نوشته هایم را میخواند تمام احساساتم را جرعه ، جرعه بنوشد . میدانم که پر ساختن ظرف کلمات آن هم با  عمق احساسات کار هر کسی نیست و تنها نویسندگان چیره دست قادرند ، آن طور که باید و شاید این کار را انجام دهند اما به هر حال ،همه ی این ها دلیل نمی شود که من نخواهم بنویسم و از انجام این کار صرفه نظر کنم . 
خطبه ی غدیر را بار ها و بار ها خوانده ام و
این جهان بزرگتر
از فکر من و توست. پس زیاد بهش فکر نکن.
اگر قرار باشه
انقدر به تعداد ستاره ها و سیاره ها فکر کنی عمرت تموم میشه پسر.
_آخه پدر، من
نمی تونم بهش فکر نکنم. فکرشو بکن این همه ستاره، این همه کهکشان بعد ما فقط تو یه
کنجش ایستادیم.
ایلیون دستی بر
سر پسرش با موهای کهکشانی کشید. و نگاهش را به آن سوی راه شیری دوخت.
پسرم ما
اینجاییم و باید از اینجا بودنمان خوب مواظبت کنیم.
اِسپور  نگاهی به پدر کرد و عصایش را کمی تکان داد.
_ می دونم ما
محافظان
نمک همیشه یکی از ادویه‌های پرمصرف است؛ به‌همین سبب باید از سالم‌ترین نوع آن استفاده کرد.نمک صورتی هیمالیا در سراسر جهان از نظر بسیاری از افراد، به‌عنوان خالص‌ترین شکل نمک موجود بر روی کره زمین شناخته شده است.
حدود 200 میلیون سال پیش لایه‌های نمک هیمالیا متبلور شده با گدازه‌های آتش‌فشانی پوشیده شده بود. این شرایط مواد معدنی دارای ارزش پتانسیل میلیون‌ها ساله را از قرار گرفتن در معرض آلودگی زمین و آلودگی هوایی محافظت کرده است.
به همین دل
آتشفشان ها از یک شکاف ایجاد شده در پوسته کره زمین به وجود آمده و گدازه های داغ، خاکستر و گازهای آتشفشانی از یک محفظه ماگما
در زیر آن ها خارج می شود. پوسته کره زمین از ۱۷ صفحه بزرگ و سخت تشکیل
شده که بر روی یک لایه نرم تر شناور است. بنابراین عمدتا آتشفشان هارا در
جایی می توان مشاهده کرد که این صفحات تکتونیکی در حال حرکت، انحراف و یا
همگرایی باشند که اکثر آن ها در زیر آب قرار دارند. معمولا آتشفشان ها از
جا به جایی صفحات تکتونیکی و دور شدن آن ها ا
هی می‌خواهی به او بگویی تُف کن به این زندگی تا لااقل این زندگیِ آدم‌خوار هم کرونا بگیرد اما اینگار تنها اوست که وسط میدون انقلاب هوای تو را دارد"مریضم، جلو نیا". بگو آدم‌های سال‌پرست تشریفشان را بیاورند و باز امید به زندگی را با یک عدد، با یک سال مقدار دهند. هنوز هم در همان حال و هوای پنجاه و نُه هستیم که موقع حمله‌ی صدام فرمودند یک دیوانه یک سنگی انداخته است، اصلا خود علی هستیم که عمر بن عبدود در شمایل کرونا بر ما تُف کرده و این چند ماه به خ
در گوشه و کنار دنیا مکان‌ های بسیاری وجود دارند که گردشگران به محض ورود به این مکان‌ها، آن‌ها را غیرعادی و اسرارآمیز می‌بینند.
در برخی از مناطق دنیا مکان های عجیب و غریبی وجود دارند که به‌رغم زیبایی و به دلیل خطرناک بودن؛ دست گردشگران به کلی از آن‌ها کوتاه بوده یا حداقل افراد کمتری از این مکان‌ها دیدن می‌کنند. مجله دلتا در بخش گردشگری خود به معرفی برخی از مکان های عجیب و شگفت انگیز دنیا پرداخته است. با ما همراه باشید.
آبشار خون در قطب جنو
تقسیم بندی غارها و تشخیص طبیعی از دست کند
تقسیم بندی غارها : دوستان بدلیل اینکه در دفینه یابی یک حفار در طی جستجوهای خود ممکن است بارها با غارها مواجه شود
لذا باید در مورد غارها و چگونگی تشکیل غارها و تشخیص غارهای طبیعی از دست کند اطلاعات هر چند کم داشته باشد تا کمتر دچار اشتباه گردد.
به طور کلی غار فضای خالی زیرزمینی است با حداقل یک دهانه به خارج از پوسته زمین که هیچ گونه ابعاد خاص و مشخصی ندارد و
گاهی در داخل زمین قرار دارد و یا گاهی در دل صخر
سفر به ۱۰ کشور برای کاهش استرس

حتماً روزهای کاری سخت و پر استرس را پشت سر می‌گذارید و چشم انتظار تعطیلی و یافتن مقصدی مناسب برای سفر هستید.
بدون شک انتخاب مقصد مناسب از بین گزینه‌های بی‌شماری که وجود دارد کار دشواری به نظر می‌آید؛ از طرفی هم احتمالاً ظرف تحمل استرس و فشار روزانه‌تان هم لبریز شده است. اگر به دنبال رهایی هستید، پیشنهاد می‌کنیم به این ۱۰ کشور سفر کنید تا مناظر طبیعی و غیرطبیعی چشم‌گیرشان خستگی را از تن‌تان به در کند.1. نپا

مرگ هایی از این عجیب تر و دردناک تر سراغ دارید؟ خواندن و ماجرای این مرگ ها واقعا دل و جرات می خواهد،با ما همراه باشید تا ماجرای وحشتناک ترین مرگ ها را بخوانید.
به جرأت می توان گفت که هیچ موجود زنده ای از مرگ استقبال نمی کند و بیشتر مرگ و میرها به خاطر وقایع طبیعی پیش می آیند، اما طبیعت بی رحم است و هرازگاهی، وحشت انگیز هم می شود. دنیای علم تلاش کرده است با بررسی نشانه های برجامانده از این رویدادهای وحشتناک، جزئیات لحظه به لحظه این وقایع را وا
سوختن
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،در این گزارش می خواهیم به ماجراهای عجیب
و ترسناکی اشاره کنیم؛ به اشکال نامتعارفی از مرگ با آتش و ماجرای آدم هایی که خود به
خود سوختند و آتش گرفتند.ماجرای آدم هایی که خود به خود سوختند  اختصاصی «تابناک باتو»؛ انسان ها به شکل های
مختلفی از دنیا می روند. برخی از آنها بر اثر سوختن و نیروی آتش جان خود را از دست می دهند.
گدازه های داغ یک آتشفشان فعّال و یا اصابت ناگهانی صاعقه ای، ممکن است جان انسا
ساخت آیتم در ماین کرافت+ساخت وسایل در ماین کرافت

نام
عناصر
تصویر
شرح

تخته چوبی
چوب
مصالح ساختمانی پایه

چوب
تخته چوبی

استفاده می شود برای مشعل، فلش، نرده ها، نشانه ها، ابزار و سلاح های ساخت.

مشعل
ذغال سنگ و چوب
مشعل نور را فراهم می کنند و همچنین یخ و برف را ذوب می کنند.

جدول دستکاری
تخته چوبی
هنگامی که روی آن راست کلیک می شود، یک grid crafting 3x3 باز می شود.

کوره
کلم بروکلی
به بازیکن اجازه می دهد تا ذوب شود

قفسه سینه
تخته چوبی
مورد استفاده برای ذخی
زمین شناسی دانش‎ ‎سیاره زمین‎ ‎است ودرباره منشا مواد و اشکال‎ ‎موجود بر آن صحبت می‌کند. گذشته این سیاره ‏وفرایندهایی که برروی آن رخ داده یا‎ ‎درحال رخ دادن است و بر اشکال آن تاثیر دارد بررسی شود. برای حصول ‏نتیجه از این‎ ‎مباحث در‎ ‎زمین‎ ‎شناسی‎ ‎باید اثر فشارهای مختلف مورد اثر بر زمین وهمچنین‎ ‎شیمی‎ ‎موادی‎ ‎که این ‏سیاره از آن تشکیل شده واثر موجودات زمین در آن از جنبه‌های مختلف مورد بحث‎ ‎قرار گیرد. اطلاعات اولیه در ‏م
سوختن
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،در این گزارش می خواهیم به ماجراهای عجیب
و ترسناکی اشاره کنیم؛ به اشکال نامتعارفی از مرگ با آتش و ماجرای آدم هایی که خود به
خود سوختند و آتش گرفتند.
ماجرای آدم هایی که خود به خود سوختند اختصاصی «تابناک باتو»؛ انسان ها به شکل های
مختلفی از دنیا می روند. برخی از آنها بر اثر سوختن و نیروی آتش جان خود را از دست می دهند.
گدازه های داغ یک آتشفشان فعّال و یا اصابت ناگهانی صاعقه ای، ممکن است جان انسا
فرانسه به‎عنوان یک مقصد گردشگری تنها محدود به موزه‎ها، کاخ‎ها، غذا و نوشیدنی نیست.
طبیعت به فرانسه چشم‎اندازهای غیرقابل باور و بدیعی بخشیده که تنها در مقابل چشم بیننده قابل باور می‎شوند. این مقاصد طبیعی بیشتر فراواقعی و سورئال به نظر می‎رسند. در ادامه، به معرفی 10 مقصد برتر گردشگری طبیعی در فرانسه پرداخته می‎شود.
1. بونیفیسیو | bonifacioبونیفیسیو که در گوشه جنوبی جزیره «کورسیکا» قرار گرفته، به‎طور مستقیم با آب‎های مدیترانه در ارتباط است.
در اجلاس اخیر سازمان یونسکو در باکوی آذربایجان چندین اثر تاریخی و طبیعی به لیست آثار ثبت جهانی یونسکو اضافه شد. آثاری از کشورهای ایران، شیلی، ژاپن، کره، میانمار و.. در این مطلب بخشی از این آثار را به شما معرفی میکنم. به این نکته توجه کنید که اثر ثبت جهانی در واقع میراثی است برای جهانیان که ارزشی منحصر به فرد را به دنیا ارائه کرده است و همه ما باید با آنها آشنا شویم.
میراث جهانی یونسکو در اجلاس باکوی آذربایجاندر این اجلاس تا پایان روز دوم، بیست
موقعیت استراتژیکی گوردخمه ها

گوردخمه ها معمولا بازتاب معماری عصروزمان خود هستند و در تراش آنها سه عامل مورد نظر بوده است:
1- روبروی یک منظره طبیعی تعبیه می شدند
2- روبروی یک جاده مهم شاهی و گذرگاهی مهم تعبیه می شدند
3- نقطه ای که این چنین اثرها در آن خلق می شدند می بایست سنگ کوه یکپارچه و بدون رگه و درز و شکاف ویا کم رگه باشد

تقسیم بندی غارها و تشخیص طبیعی از دست کند

دوستان بدلیل اینکه در دفینه یابی یک حفار در طی جستجوهای خود ممکن است بارها ب
پوکه چیست؟
پوکه معدنی یا پوکه معدنی بادامی سیاه قروه یا به اصطلاح لاتین پومیس از گدازه ‌های آتشفشانی تشکیل شده که پس از رسیدن به سطح زمین سرد شده و به صورت دانه ‌های ریز و درشت درآمده است. از مهمترین ویژگی ‌های پوکه معدنی بادامی قروه استحکام بالا و سبکی است. پوکه معدنی یک نوع سنگ آتش فشانی بسیار سبک و متخلخل است .
پوکه معدنی بادامی چیست؟
پوکه معدنی دارای انواع مختلف با کارکردهای متنوع و بالایی است، به همین جهت برای دسته بندی راحت تر پوکه‌
کتابی جدید از داستان‌ های شگفت‌ انگیز و جذاب در پسِ بیش از نود تمدن گمشده سخن می‌گوید و تصاویر زیبایی از آن‌ها ارائه می‌دهد. کتاب "تمدن‌ های متروک" اثر "کیرون کانولی" توضیح می‌دهد که چگونه جوامع برمی‌خیزند و سقوط می‌کنند و از خود شهرها و روستاهای ویران‌ شده به‌جای می‌گذارند و به‌مرور زمان طبیعت بر آن‌ ها چیره می‌شود.با سایت تفریحی چفچفک همرا ه باشید.
در این کتاب دژهایی را می‌یابیم که شاخ و برگ‌ های پرتراکم درختان جنگل آن‌ ها را فراگ
تاریخ جهان مجموعه وقایعی است که در طول زمان برای انسان‌های روی کره زمین اتفاق افتاده است. تاریخ انسان باستان با اختراع خط آغاز شده که به صورت مستقل از یکدیگر، در بسیاری از نقاط زمین رخ داده است و امکان ثبت و انتقال خاطرات و تجربیات بشری و راهی برای ارتباط با یکدیگر را فراهم ساخت تا زمینه ساز رشد دانش شود. با این حال درک بهتر تاریخ بشری، نیازمند مراجعه به دورانماقبل تاریخ است.

تاریخ انسان و پیش از تاریخ
↑ پیش از هومو (پولیوسن)
تقسیم‌بندی س

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها